GONG Sólo koncert: Petr Kohl

Zažijte tento transcendentální zážitek v Kaplicky Creative Centre ve Vile Čerych v dokonale vyladěném sále. Petr Kohl a jeho gongy to ení jen hudba, je to naprosto nepopsatelná terapie.

12. 6. 2026 v 19:30 ve Vile Čerych

Miroslav Noe a Petr Kohl spolu koncertují od roku 2021 a postupně se dostávají do povědomí veřejnosti i muzikantů, o čemž svědčí pozvánky na festivaly ForFest v Kroměříži a Zvuky prostoru v Mariánské Týnici a dále pozvání na oslavu 70. narozenin Michala Pavlíčka do O2 Univerzum, kde 28. a 29. 1. 2026 zahráli Requiem pro zesnulého sochaře a společného přítele Michala Blažka s velmi pozitivními recenzemi.

O jistém, možná i terapeutickém účinku gongů na psychiku člověka se ví od doby bronzové, kdy se na Východě gongy poprvé začaly vyrábět. Gongy se pravděpodobně používaly i o trochu později v naší době bronzové se vznikem starého Řecka. Jak se však léčivého potenciálu gongů zmocnit je tajemstvím nejen historie, ale i naší současnosti, kterou můžeme nějakým způsobem využít a v ní to skryté společně poodhalit.

„Když vámi taková vlna projde, jste jí plni a potom už jen pozorujete svůj pocit naplnění, dýcháte a zjišťujete, co to s vámi udělalo a k jakým myšlenkám vás to přivedlo.“